Login

Friss hírek

Eseménynaptár vázlat a 2017/2018-es tanév végéig

május 18. - érettségizők tánca
május 21-23. – osztályvizsgák a 4. osztályos tanulók számára
május 24. – utolsó tanítási nap a gimnázium végzősei számára
május 24. – 9.35 - osztálytanácsi gyűlés a 4/1 és a 4/2 tanulói számára
május 25. – érettségi vizsga bejelentés – gimnazisták
               – az érettségi dolgozatok átadása – gimnazisták (3 példányban)
               – pótvizsgák bejelentése a gimnázium végzős tanulói számára
május 28. – 8.30 – a gimnáziumi vizsgáztató bizottság ülése
május 28. – 14.00 – írásbeli érettségi vizsga anyanyelvből a gimnazisták számára
május 30. – 12.15 – osztálytanácsi gyűlés a 4e/3 és a 4e/4 tanulói számára
                          – tantestületi gyűlés  
május 30. – 14.00 –  írásbeli érettségi vizsga idegen nyelvből és matematikából a gimnazisták számára
május 31. – utolsó tanítási nap a közgazdasági iskola végzősei számára (aznap csak a ballagásra jönnek)
május 31. – BALLAGÁS Bővebben...

FacebookMySpaceTwitter
MEGHOSSZABBÍTOTTÁK A HATÁRIDŐT!

2018. máj. 17. csütörtök, 14:21

Jó hír azok számára, akik lemaradtak az IT szakra való jelentkezérsől. Az Oktatási Minisztérium meghosszabbította a jelentkezési határidőt 2018. május 21-éig!

Jelentkezni az iskolánk titkárságán lehet minden munkanapon 14.00 óráig.

produzetak roka

Matematika felkészítő az informatika felvételihez

2018. máj. 16. szerda, 18:03

Értesítjük az informatikai szakra jelentkezett diákokat, hogy felkészítőt tartunk számukra matematikából a felvételi vizsgához!

Magyar nyelven minden hétfőn és csütörtökön 15,00 órától 16,30-ig.

Az oktatás május 21-én, hétfőn kezdődik.

pripremna nastava

FONTOS - IT szak felvételi emlékeztető

2018. máj. 10. csütörtök, 10:45

Kedves diákok!

Az IT-szakra való jelentkezéskor okvetlenül hozzátok magatokkal a

- hatodikos és hetedikes bizonyítványt,

- a születési anyakönyvi kivonatot (jó a régi is)

 - és a FÉNYKÉPPEL ELLÁTOTT értesítő könyvecskéteket.

Ezeket fénymásolni fogjuk, és az eredetit visszaadjuk.

Üdvözöljük iskolánk honlapján!

Az Oktatási Minisztérium honlapján
megjelent pályázat alapján kérdéses volt, de iskolánkban

MÉGIS NYÍLIK MAGYAR NYELVEN IS

 

INFORMATIKAI TAGOZAT

 

Ha szeretnétek biztos tudást programozásból, web programozásból, operációs rendszerekből és számítógépes hálózatokból, jelentkezzetek a topolyai Dositej Obradović Gimnázium és Közgazdasági Iskola informatikai tehetséggondozó tagozatának felvételi vizsgájára!
Jelentkezni 2018. május 11-21. között lehet az iskola titkárságán, a felvételi pedig 2018. június 3-án lesz.
További információt a Minisztérium honlapján találtok http://www.mpn.gov.rs/gimnazije-specijalizovana-it-odeljenja/ (szerb nyelven), vagy esetleg megtekinthetitek az IT tagozatról szóló magyar nyelvű prezentációt is.
A speciális tagozattal kapcsolatos eseménynaptárt itt találjátok.
Bármilyen kérdésetek van ezzel a szakkal kapcsolatban, szívesen válaszolunk. Gyertek el személyesen iskolánkba, vagy hívhatjátok a 024/711-934 számot, illetve elküldhetitek kérdéseiteket a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre is, kollégáink örömmel lesznek segítségetekre.
A jövőt a régi és az új közösen alkotja. Ezért iskolánkban ötvözzük a gimnáziumokra jellemző klasszikus műveltség átadását és az új informatikai tudásanyag tanítását. Éljetek ezzel a lehetőséggel, várunk benneteket!

 

Üdvözöljük a Dositej Obradović Gimnázium és Közgazdasági Iskola honlapján! Röviden szeretnénk bemutatni intézményünket.

Iskolánk a kezdetektől fogva egyszerre ötvözi a hagyományt az újítással, a tapasztalatokat a fiatalos lendülettel. Fél évszázada több tanulónemzedéket oktat és nevel, egyfajta kulturális-felvilágosító küldetést végez: valójában Topolya község (és tágabban a Vajdaság) jövő értelmiségének a képzésében meghatározó, nélkülözhetetlen szerepet tölt be.

A tanítás két nyelven folyik: szerbül és magyarul, ennek értelmében évfolyamonként 2-2 (közel 30 fős) osztályban. Korszerű képzési formákkal, reformpedagógiai módszerekkel, megfelelő tanítási eszközökkel felszerelt tantermekben mind az általános irányú gimnáziumi, mind a 2005/2006-os iskolaévtől megnyitott és nagy érdeklődésnek örvendő közgazdasági szakon neveljük iskolánk tanulóit. Ez utóbbi szakon olyan közgazdász technikusokat képezünk ki a már említett korszerű feltételek mellett, akik a 4 év elvégzése után jó szakemberekké válnak, de kitűnő alapot kapnak (akárcsak gimnazista társaik) tanulmányaik továbbfolytatásához, a sikeres egyetemi jelentkezéshez és annak abszolválásához.

Az intézményünkben dolgozó 41 tanár folyamatosan vesz részt szakmai továbbképzéseken nemcsak belföldön, hanem külföldön is. Ennek köszönhetően megfelelő, a modernkori pedagógiai követelményeket kielégítő, azzal egyező szakmai és nevelői tudással, valamint tapasztalattal rendelkeznek.

Félévszázados múltunkban diákjaink kellő ambícióikról, a tudás, a műveltség és a közéletet érintő kérdések iránti érdeklődésükről tettek tanúbizonyságot: a tanulásban – akárcsak régebben, úgy most is – eredményesek, az oktatási program elsajátításában gördülékenyen, fennakadások nélkül vesznek részt, de a versenyeken és a tanításon, valamint az intézményen kívüli tevékenységekben is szép eredményeket érnek el.

Ez az oldal természetesen nem képes teljességében bemutatni mindazt, amit iskolánk jelent, képvisel és megvalósít, ám mindennek egy jelentős szeletét, az intézmény szellemiségét, volt és jelenlegi növendékeinek aktív, kreatív tevékenységét sűrítve, esszenciálisan nyújtja.

 


“Az emberi szenvedélyek közül a tudomány szeretete a legelőbbrevaló.(...) E jótékony szenvedély megszerzésében és elsajátításában igencsak serkent bennünket az a hatalmas haszon, amely belőle ered. (....) Tudomány híján egy egész nemzetre örökös sötétség és az elme vaksága borul.


Dositej Obradović

Névnap

Ma 2018. máj. 20., vasárnap, Bernát és Felícia napja van. Holnap Konstantin napja lesz.

Látogatók száma

Ma37
Tegnap29
A héten279
A hónapban796
Összesen57579

Az Ön IP címe: 54.159.94.253 Böngésző: Unknown - Unknown