Gimnazija i ekonomska škola

"Dositej Obradović"

Bačka Topola

Dobro došli u našu školu!

Poštovani posetioci sajta Gimnazije i ekonomske škole "Dositej Obradović"!

Čast nam je da vas upoznamo sa našom školom, i da vam je ukratko predstavimo.

Mi smo škola u kojoj se prožimaju tradicija i inovativnost, iskustvo i mladost. Već pola veka obrazujemo  generacije učenika i vršimo kulturno-prosvetnu misiju u svojoj sredini.

Naša škola je dvojezična, nastava se odvija na srpskom i na mađarskom jeziku. Savremenim oblicima, metodama i nastavnim sredstvima vaspitavamo i obrazujemo učenike gimnazije opšteg tipa, a od školske 2005/2006. godine proširili smo se na područje ekonomije, prava i administracije, smer ekonomski tehničar.

Školske 2020/21. godine u našoj školi otvoren je novi smer – Turističko hotelijerski tehničar. Prva generacija učenika upisala se na oba nastavna jezika. Učenici ovog smera imaće priliku da kroz savremeni školski program i moderno okruženje steknu teorijska i praktična znanja iz oblasti  turizma, istorije, geografije, ekonomije,  te socijalne veštine koje će doprineti stvaranju boljih veza sa budućim klijentima. Nakon završetka školovanja učenici će biti spremni da odgovore na sve izazove savremenog doba, kako u struci tako i u svim sferama života, i lako se prilagode brzim promenama radnog tržišta.

U neposrednoj nastavi radi 39 nastavnika. Nastavnici stiču dodatno stručno i metodičko usavršavanje na seminarima što ukazuje na njihovu spremnost da se uključe u savremene tokove i reformske procese.

Učenici naše škole su ambiciozni i uspešni u savladavanju nastavnih programa, na takmičenjima i u vannastavnim aktivnostima. Posebno smo ponosni na svoje bivše đake čija se imena nalaze na vrhu prijemnih rang lista kako prirodnih, tako i društvenih fakulteta. Svoju kreativnost i energiju, učenici pokazuju i kroz rad Đačkog parlamenta koji je pokrenuo mnoge humanitarne i akcije zabavnog karaktera.

Ovaj sajt vam ne može pokazati sve ono što naša škola jeste, ali možda će biti dovoljan da prikaže bar deo onoga što izgrađuje njen duh koji u sebi nose svi njeni bivši i sadašnji učenici i nastavnici.